גישור בהסכמי גירושין

לפעמים אנו מרגישים שתם עידן הזוגיות שלנו, ויש להפריד כוחות כדי לחיות חיים נעימים יותר. אבל המסקנה הזו, שהגענו אליה אחרי שבועות וחודשים של חיבוטי נפש, אינה אומרת שאנו אנשי מלחמה. למרות שאנו שלמים עם ההחלטה להתגרש, אנו רוצים לשמור על משפחה שמחה וילדים מאושרים, לחלק את הרכוש בצורה הוגנת, ואפילו לשמור בחיוך את הזיכרונות היפים שלנו ביחד. 

תקופת גירושין היא תקופה מטלטלת גם כך, מאבקים בבתי משפט לא יוסיפו דבר לשלוות הנפש של הזוג המתגרש. ולכן זוגות רבים בוחרים בגישור שמאפשר לסיים את תהליך הגירושין בצורה נעימה בהרבה, לזוג ולילדים המשותפים שגם הם חווים טלטלה לא פשוטה עם גירושי הוריהם. 

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה כשמם כן הם. שני בני הזוג שמגיעים למסקנה שלמרות רצונם להיפרד חשוב להם לשמור על מערכת יחסים תקינה, מכבדת ונעימה. הדבר חשוב במיוחד כשיש ילדים משותפים בתמונה. בני הזוג מעוניינים לעשות ביניהם תיאום ציפיות, שלוקח בחשבון את האילוצים, החששות, האתגרים והקשיים. 

ההחלטה שעל בני הזוג לקחת בשלב הזה, היא בחירת האופן שבו יתנהלו הגירושין, כשהאופציות הן הליך משפטי או גישור גירושין. 

מה היתרונות של בחירה בגישור גירושין

גישור מאפשר לבני הזוג לבנות בעצמם בעזרת המגשר, הסכם מותאם לצרכיהם ומוסכם עליהם, שלוקח בחשבון את כל הניואנסים החשובים בהקשר האישי והמשפחתי וכן בהקשר הטיפול בילדים שרק הם מכירים, ולא מאלץ אותם למלא תכתיבים שנפסקו על ידי גורם שלישי.

גם העלויות של תהליך גישור נמוכות בהרבה מעלויות הכרוכות בגירושין המתנהלים בהליך משפטי, והזמן קצר, יותר.

ובנוסף, בעיקר כאשר קיימים ילדים לבני הזוג, הללו רק ירוויחו מלראות את הוריהם משתפים פעולה ומנהלים פרידה בצורה מכבדת כשטובת ילדיהם לנגד עיניהם.

בחירת מגשר מתאים

אחד הפרמטרים החשובים להצלחת התהליך היא בחירת מגשר המומחה בענייני משפחה, בפגישת ההיכרות המגשר יכיר את הרקע של בני הזוג ויידע להעריך כמה פגישות גישור יידרשו. הממוצע הרווח הוא הוא כחמש פגישות גישור. 

מה מטרת תהליך גישור גירושין?

המטרה בפגישות הגישור, היא לצאת בסופן עם הסכם גירושין העומד בכל דרישה חוקית, ההסכם שקוף וברור, והוגן כלפי כל אחד מהצדדים, ובנוסף, לוקח בחשבון את טובת המשפחה והילדים. לאחר גיבוש וניסוח ההסכם, יש לפנות איתו לבית המשפט שיאשר אותו. הסכמי גירושין שנבנו בתהליך גישור מאושרים בקלות רבה על ידי בתי המשפט, היות והם מכילים את הפרמטרים הנדרשים בחוק להסכם גירושין הוגן לשני הצדדים ולטובת הילדים המשותפים.

תאמו פגישה עכשיו
Call Now Button