כל מה שצריך לדעת על עורך דין ירושה

נושא של צוואות וירושות יכול להוות בעיה במשפחות אשר יש בהן מערכת יחסים רעועה בין בני המשפחה או כאשר אין הסדרה מוקדמת של הנושא מה שעלול לגרום למאבקים ומלחמות אחרי פטירתו של אדם.
אחת מהדרכים להפחית את הנושא של המחלוקות וחוסר ההסכמות הקשורות לירושות, זה על ידי הסדרה מוקדמת של כתיבת צוואה במהלך חייו של האדם, כאשר גם בתהליך הכתיבה וגם בהוצאה לפועל של הצוואה מעורב לרוב עורך דין ירושה ואם אין צוואה ויש מחלוקות בין היורשים או בכלל מי זכאי לרשת, אז אתם בהחלט צריכים ייצוג חזק ונכון עבורכם, שמחובר לצרכים שלכם ומקצוען מספיק להוביל אתכם בביטחון ומקצועיות שיראה את הצד שלכם בכל הסיפור וידע מהם את ההליכים המשפטיים הצפויים לכם הצפויים לכם בכל הליך קיום צו הירושה.

מה זה עורך דין ירושה

נושא ירושה הוא נושא רגיש בקרב משפחות רבות בעיקר משפחות בהן יש כסף ורכוש שעליו נפתחת "מלחמת הירושה" שלפעמים היא יכולה להיות עקובה מדם.
עורך דין ירושה למעשה מתמחה ומטפל בכל הנושא הזה אשר כולל בין היתר עריכה של הצוואה, ייצוג בהליכי קיום צוואה או בקשה לצו ירושה (כשאין צוואה), טיפול בהתנגדויות מכל צד שהוא לצוואה או לצו הירושה כפי שהוגש, במידה ועולות סוגיות בנושא ועוד.
למעשה עורך דין ירושה הוא בעל הידע המקצועי ויודע איך לגשת וכבר בפגישה הראשונה שלכם איתו ידע מה צריך לעשות בכל הקשור לצוואתו של האדם שניתנה עוד בחייו.

אבל מלחמות ירושה אינן רק נושא של כסף – אלו מקרים בהם משולבים כל כך הרבה הבטים וסוגיות שונות, הן טומנות בחובן פגיעויות ריגשיות רבות ולפעמים שאלת ההכרה במעמדו של מישהו בחייו של המנוח, כך בנושא של ידועים בציבור כשמישהו מתנגד להכיר בבן או בת הזוג של המנוח, קודם כל לעצם מעמדם ואחר כך רק מגיע שאלת הכסף שמגיע עקב המעמד.
כך בנושא של ילדים שנולדו לעיתים בשלב מאוחר שלאחר כתיבת צוואה, או ילדים ש"מופיעים" פתאום כשיתר היורשים לא ידעו על קיומם בכלל ועוד ועוד.
ופגשנו גם לא מעט תיקים של מאהבות שונות ומשונות שצצו לאחר פטירת המנוח ודרשו את חלקן בירושה כשהאישה החוקית והילדים לא ידעו על קיומה/ן של אלו. 

למה כדאי לפנות לעורך דין מומחה בנושא זה

עולם הירושות והצוואות יכול להיות פשוט באופן יחסי אבל יכול להיות גם מסובך ולא נעים. פניה לעורך/ת דין ירושה מקצועיים, מנוסים וישרים, יכולה לעזור לנהל נכון יותר את כל ההתנהלות סביב קיום צוואה או הירושה וכל מה שמתלווה לכך לא רק מקצועית אלא גם נפשית שאתם תבינו שיש מישהו לצדכם.
עורך דין ירושה למעשה מכיר את החוקים וההתנהלות סביב תחום של ירושות וצוואות ויודע למי צריך לפנות, אילו מסמכים צריך להגיש ולמעשה כל מה שצריך מבחינת התנהלות תקינה ונכונה כדי לסיים כמה שיותר מהר את כל העיסוק בנושא קיום הצוואה של הנפטר (צו קיום ירושה).

עורך/ת דין מקצועי ונכון, יתאם את ציפיותיכם כראוי, יסביר לכם את הסיכונים והסיכויים הסבירים וגם את אלו שבקצוות וקורים לעיתים נדירות, תרגישו שאתם מתחברים ל"שפה" של עורך/ת הדין שלכם, דבר שמאוד מאוד חשוב, שכן אחד/ת יכול/ה להתחבר לעורך דין מתלהם וצעקן, ואחר/ת לעורך דין שבטון שקט ובטוח משיג לא פחות מהעורך דין הצעקן שפגשתם לפני כן, ואולי יותר. רק שהחיבור הזה לסגנון האישי של עורך הדין, יאפשר לכם לאורך הדרך גם לפנות ולהתייעץ בתחושה נכונה וב"שפה משותפת" המובנת על שניכם שמאפשרת הרבה מאוד. 

איך לבחור עורך דין לנושא של ירושה

כאשר בוחרים עורך/ת דין שיטפל בנושא של ירושה מומלץ לבחור עורך דין מקצועי, בעל ידע, ניסיון וותק כמו עורכי הדין במשרד חוה קליין ושות', משרד עורכי דין. עורכי דין צואה וירושה אשר מכירים את החוקים בצורה הטובה ביותר, מביאים מעבר לידע המקצועי והניסיון אכפתיות ויכולת לסייע למצוא דרכים לגשר במידה ויש פערים בין הצדדים כך שאם יהיה צורך יעשו זאת ויקלו את התהליך (קיום צוואה).
בתהליכי צוואות וירושות יש חשיבות למקצועיות וניסיון עורך הדין אך גם לפן של הגישה האישית וההבנה שחשובה לא פחות.

עורך דין ירושה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך
עורך דין סייבר
מתי צריך עו"ד לסייבר?

החוק להגנת הפרטיות בישראל גובש בתחילת שנות השמונים כאשר עוד רשת האינטרנט כלל עוד לא הייתה קיימת בציבור והלך והתעדכן כאשר באמצעות רשת האינטרנט ישנה

קרא עוד »
חוק הפרטיות בישראל
חוק הפרטיות בישראל

חוק הפרטיות בישראל ב-23 בפברואר בשנת 1981 עבר החוק להגנת הפרטיות בכנסת בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. החוק, שמטרתו להגן על

קרא עוד »
משרד עו''ד חווה קליין
עורך דין סייבר

עורכי דין עוסקים בשלל תחומים בתחום המשפט בין אם מדובר על עורכי דין המתעסקים בפלילי ומייצגים נאשמים בפליליים ובין אם עורכי דין העוסקים בתחומים אזרחיים

קרא עוד »
Call Now Button