חוק הפרטיות בישראל

חוק הפרטיות בישראל

ב-23 בפברואר בשנת 1981 עבר החוק להגנת הפרטיות בכנסת בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. החוק, שמטרתו להגן על זכויות הפרט במרחב הפרטי, הפיזי או הווירטואלי, נוסח לאחר כינוס ועדה שמינה שר המשפטים חיים יוסף צדוק בשנת 1974, והוא מגדיר את גבולות חוק הפרטיות בישראל. החוק אינו קובע במדויק מה נחשב פרטיותו של אדם אך מפרט את הדרכים בהם אסור לפגוע בפרטיות, וכפי שיבואר להלן.

מקרים הנחשבים לעבירה על חוק הפרטיות בישראל

ישנם מקרים רבים בהם רואה החוק עבירה על חוק הפרטיות, כך שבמקרה שהם מתבצעים העונש של המבצע יכול להגיע עד חמש שנות מאסר. מקרים לדוגמא:

  • האזנה לקווי טלפון של אדם אחר בצורה לא חוקית.
  • צילומו של אדם ברשות היחיד.
  • פרסום תמונה של אדם כאשר ברור שהפרסום יגרום להשפלתו.
  • שימוש בשם של אדם, בתמונתו או בקולו לשם השגת רווח מסוים.

ועוד מקרים רבים אותם מפרט החוק, כאשר בשנים האחרונות נפוצים מקרים של הפרת הגנת פרטיות במרחב הווירטואלי, על ידי חדירה לחשבונות אישיים של אנשים, כמו למשל לטלפון הסלולארי הפרטי, לתיבת הדואר האלקטרוני שלהם או לחשבונות ברשתות החברתיות, מה שמהווה הפרה של החוק לפרטיות במקרים רבים.

הבעיה הקשה היא להיחשף לסחיטות כספיות עם המידע שהוצא מהמכשירים האישיים הללו. ולעיתים שימוש מניפולטיבי מאוד במידע הזה לצרכי הליכים משפטיים או אחרים.

מתי כדאי לפנות אל עורך דין סייבר?

כאשר מתבצעת כנגדכם חדירה אל אחד מן החשבונות הפרטיים שלכם במרחב הווירטואלי, כדאי שתדעו שאתם יכולים להשיב מלחמה, ולהעמיד לדין את הפושעים. אמנם, במקרים מסוימים מדובר על פריצה שמקורה מחוץ לארץ למטרות השחתה אז פחות יש מה לעשות, אך בלא מעט מן המקרים מתגלה כי הפורץ בעל אינטרס שצריך לבדוק את המוטיבציה שלו, להבין מה מניע אותו ולהתעסק לא רק במובנים ובמשמעויות של חוק הפרטיות בישראל, אלא במה שייטיב וישרת אתכם.

ולכן, משרנו עוסק רבות בתחום של אבטחת מידע וסייבר, והוא יוכל לייעץ לכם מה ניתן לעשות במקרה שלכם, האם נכון לכם לתבוע או להתנהל אחרת מול גורמים שכאלו, עד שטובתכם וביטחונכם יהיו מוחלטים.

חוק הפרטיות בישראל
אז מה היה לנו עד עכשיו?
פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך
עורך דין סייבר
מתי צריך עו"ד לסייבר?

החוק להגנת הפרטיות בישראל גובש בתחילת שנות השמונים כאשר עוד רשת האינטרנט כלל עוד לא הייתה קיימת בציבור והלך והתעדכן כאשר באמצעות רשת האינטרנט ישנה

קרא עוד »
חוק הפרטיות בישראל
חוק הפרטיות בישראל

חוק הפרטיות בישראל ב-23 בפברואר בשנת 1981 עבר החוק להגנת הפרטיות בכנסת בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. החוק, שמטרתו להגן על

קרא עוד »
משרד עו''ד חווה קליין
עורך דין סייבר

עורכי דין עוסקים בשלל תחומים בתחום המשפט בין אם מדובר על עורכי דין המתעסקים בפלילי ומייצגים נאשמים בפליליים ובין אם עורכי דין העוסקים בתחומים אזרחיים

קרא עוד »
Call Now Button